Angleško jahanje

Najbolj razširjena vrsta jahanja v Evropi je tako imenovano “angleško jahanje”, ki je dobilo ime zaradi razločevanja od werstern jahanja. Angleškega jahanja niso iznašli v Angliji, temveč so ga razvili pretežno nemški jahači in jahači nekaterih drugih dežel. Izvira iz vojaške dresure in iz lovskega jahanja.

Tudi pri nas je angleško jahanje najbolj razširjeno in po vsej deželi lahko obiskujemo jahalne šole z usposobljenimi inštruktorji, učitelji in trenerji, pa tudi tekmovanja. Izpit iz angleškega jahanja opravimo po končani jahalni šoli in pri Konjeniški zvezi Slovenije dobimo tudi ustrezen naziv. Ta vrsta jahanja je tudi javnosti najbolj znana: po televiziji prikazujejo skoraj izključno dresurna tekmovanja in tekmovanja v preskakovanju ovir v angleškem slogu, ki je tudi slog olimpijskih jahalnih disciplin.

Konjeniški spektakel v Konjeniškem centru Brdo pri Ihanu - domžalec.si